У Росії зростає число "сплячих" осередків ІГІЛ.

Патрушев б'є на сполох через наплив радикальних мусульман. Мігранти витісняють корінне російське населення і формують "сплячі" осередки ісламських радикалів в Сибіру.

Російська влада б'ють на сполох через зростання числа осередків ісламських радикалів на Уралі через приплив мігрантів до Росії. Заяву про це зробив секретар російського Радбезу Микола Патрушев в ході наради з російськими силовиками, пише "Коммерсант". Російські інформаційні агентства цитують слова Патрушева, який заявив про зростання "сплячих" осередків, які формуються потайки і становлять загрозу для російської безпеки.

За його словами, мігранти сповідують іслам і здійснюють велику кількість злочинів, які обчислюються тисячами (2500 злочинів у 2020 році). Більш того, мігранти витісняють корінне російське населення і збільшують навантаження на медицину і освіту російських регіонів. "Великий еміграційний потік впливає на зростання протестних і націоналістичних настроїв, в тому числі в зв'язку з фактами витіснення корінного населення з різних сфер економічної діяльності, зі збільшенням навантаження на освітні та медичні установи", - заявив він.

За словами російського чиновника, спецслужби фіксують збільшення кількості новонавернених мусульман, які не мають достатніх знань релігії та схильні до впливу мусульманських священиків, які сповідують радикальні напрямки ісламу.

Вихована на агресивному ісламський фундаменталізм і радикальної ідеології молодь становить серйозну небезпеку для стійкості російської держави. Росія давно має проблеми сепаратизму на Північному Кавказі, з якими бореться протягом 20 останніх років. Після розпаду Радянського Союзу на Північному Кавказі сталися дві чеченські війни. Антиросійські настрої в регіоні також високі.